Zachranme Skanzen MHD v Brne-Lisni

Diskuze

Diskusní téma: Volne

Datum 08.10.2015
Vložil Ondřej N.
Titulek muzeum?

Tyto stránky jsou plné osobních výlevů a obviňování, do kterých nehodlám pronikat. Nemohli byste prosím někam viditelně napsat, zda je, nebo není muzeum otevřené pro veřejnost? A pokud ne, zrušte prosím tyhle stránky, jen zbytečně matou. Díky.

Datum 23.08.2014
Vložil yura
Titulek otviracka muzea?

hledal jsem na strankach technickeho muzea, hledal jsem na google, stravil jsem s tim asi 20 minut a otviraci dobu muzea mhd v lisni jsem nikde nenasel, tak se asi da tezko cekat, ze se na vstupnem vyberou nejake penize pouzitelne k renovaci. uz jsem to hledani vzdal a urcite nebudu sam, koho to otravi, takze si svym pristupem nic jineho nezaslouzi...

Datum 06.11.2010
Vložil J+M+B
Titulek Kde se stala chyba? III

Citace - "paradoxně v druhé polovině devadesátých let se na brigádách podíleli členové sekce MHD, kteří do ní opět vstoupili a byli vůčí TMB zcela loajální"
Paradoxně to byly většinou členové, kteří se při "velkém třesku" nepřeregistrovali ani do jedné "nástupnické organizace", a paradoxně byli v té době i členové, kteří vyplnili přihlášky do obou a do dnes nebyli do KPTM zaregistrováni (ani po urgencích a novém vyplnění přihlášky), asi se TM nehodili do "krámu"

Datum 11.11.2010
Vložil Admin
Titulek Re: Kde se stala chyba? III

Dlouho jsem premyslel jestli vubec a popripade jak na tyto tri diskuzni prispevky reagovat. Jestli vubec proto ze si myslim ze neni moc dobre uhybat k tomu abychom si popovidali o tom kdo co zavinil a kdo komu vic ublizil. Motivaci napsani prispevku nebyla snaha o revize davno minuleho,ale spise snaha o pripomenuti si jak to vlasne bylo a pro ty kteri tehdy venovali sve usili necemu jinemu ujasnit co se zhruba stalo. Nektere pasaze mne ale zaujaly a tak jsem se preci jen rozhodl reagovat a napsat svuj osobni nazor. Podotykam a zduraznuji ze jde o nazory a postoje osobni.
To ze byl depozitar v Lisni otevren pro verejnost se mozna jevi ve svetle udalosti ktere nasledovaly jinak nez se jevil v dobe kdy se toto otevreni pripravovalo. Byl jsem u priprav osobne a po celou dobu a nemyslim si ze se na pozadi hrala nejaka vysoka "politika". Ale mozna se mylim. Podle meho nazoru nastal problem pozdeji s nastupem noveho vedeni muzea a se zatlacenim oboru MHD do pozadi. Lisen byla otevrena a dal se dlouho nedelo nic. Ale to uz bychom se dostali prave do roviny "kdo za co muze".
Uplne stejne asi neni ku prospechu veci rozebirat cele pozadi snahy o osamostatneni muzea. Ze byl Roman Siler pro mnohe velmi kontroverzni postavou je fakt na kterem ani uplynula leta nic nezmenila. Ze byl ambiciozni a "dravy" si urcite pamatuje take mnoho pametniku tech udalosti. Ale presto si myslim ze vsechno nebo mozna temer vsechno delal v zajmu exponatu.
A situace s preregistrovanim? Tak tady asi nezbyva nez souhlasit bez vyjimky. Myslim ze vubec neslo o tu cast clenu kteri vytvorili OS. Slo naopak o ty lidi kteri nechteli byt loajalni a dovolili si nahlas rikat kritiku.A o tom jak se takova loajalita projevuje a kam az muze dojit ? To uz je spise namet pro delsi a samostatny clanecek.
I kdyz se muze zdat muj postoj k teto diskuzi spise zamitavy opak je pravdou. Jen si porad a stale myslim ze v prvni rade by bylo potreba premyslet a navrhovat co dal. Protoze "plakani si na raminku" neprida muzeu v Lisni ani tisicinu procenta k nadeji na preziti. Ale je pravda ze nektere souvislosti a casem zapomenute skutecnosti je nutne pripominat porad a porad. Uz treba proto aby ti kdo neznaji a nevi nebyli presvedceni ze v podstate existuji pouze ty skutecnosti ktere TMB milostive dovoli publikovat
Jirin56 {Jura Nemec]

Datum 06.11.2010
Vložil J+M+B
Titulek Kde se stala chyba? II

Citace - "...snaha Romana o osamostatnění byla zajímavá, bohužel narazil a z muzea byl odejit (ne že odešel) - že nevíš kdo průběžně a pilně vedení muzea o jeho snaze informoval (já to nebyl)?... "
Snaha tehdejšího vedoucího oboru MHD byla zajímavá, cíl byl perfektní, jen jeho provádění bylo trochu podivné, jak jeho celá činnost od nástupu do organizace, kdy se choval jakoby snad ani nebyl zaměstnancem organizace, která ho za jeho činnost honoruje, ale ona organizace je tu jen pro to, aby vykonávala jeho přání a příkazy, což mu bylo hodně dlouho tehdejším vedením tolerováno, dokud jednání o osamostatnění nedospělo do určité fáze, kdy se začal cítit a chovat již jako ředitel nového samostatného muzea a to mu již nemohlo vedení dále tolerovat (ani v případě, že by o jeho snaze nic nevědělo), po jednom dalším takovém svém svérázném "kousku" dostal výpověď, soudil se, vyhrál z důvodu formální chyby ve výpovědi ze strany muzea, ale již se nevrátil, neboť další soud při výpovědi bez formální chyby by již nevyhrál. Vedení o jeho snaze do počátku února roku, kdy byl v létě odejit, nic nevědělo a to možná byla největší chyba, neboť se nedá předpokládat, že by ministerstvo bez projednání s vedením muzea rozhodlo o osamostatnění jeho části. Takže vedení muzea nepotřebovalo informátora, vše se zcela legálně jistě dozvědělo z materiálu ministerstva kultury, což vedení určitě přimělo k změně v postoji k činnosti svého zaměstnance, čemuž se dalo předejít včasným jednáním s vedením TM v určité fázi této snahy a větší sebekontrolou onoho pracovníka

Datum 05.11.2010
Vložil J+M+B
Titulek Kde se stala chyba?

Citace - "brigády skončily již na podzim 1991 právě jako reakce na jimi prosazované změny "provozního řádu"..."
A nebylo tohle to důsledek naprosto nedomyšlené, nepřipravené a předčasné snahy o otevření Muzea MHD (která přinesla miliardové škody a žádný užitek, mimo možná větších prémií jistých pracovníků TM), což byl zase důsledek neřešení kompetencí jednotlivých oddělení TM zainteresovaných v Líšni bývalým ředitelem ing.S., čímž se dostalo k rozhodování pár diletantů (včetně budoucího vedoucího oboru MHD, který jim velice rád přizvukoval ve snaze vydobýt si nějaké slovo v hierarchii muzea) podporovaných pár pomýlenými "rybářovou" propagandou, který s Líšní už dávno měl jiné soukromé cíle. Pomýlení byli odejiti, "blbci" (pracující zadarmo) rozprášeni a ti, co nechali Líšeň "zkrachovat". vymýšlí nové penězovody do vlastních kapes při stěhování oboru MHD do jiných prostor, jedno jakých, jen jsou třeba investice, z kterých se zase část ukousne do vlastní kapsy, bez ohledu, co to znovu obor MHD bude stát

Datum 06.10.2010
Vložil J+M+B
Titulek Bude potřeba veřejné sbírky ?

Před čtyřmi měsíci, 6. června 2010, najel vůz linky P1 1048 v Pisárkách na konečná stanici do historické parní soupravy a značně ji poškodil, Pojišťovna odmítá škody uhradit, DP m Brna se k tomu taky nemá a TM v Brně na opravu finance neposkytne. Bude potřeba celonárodní sbírky, aby historická parní souprava ještě svezla cestující ?

Datum 07.10.2010
Vložil Admin
Titulek Re: Bude potřeba veřejné sbírky ?

Verejna sbirka snad potreba nebude. TM presto se nechova zase tak uplne macessky a snazi se situaci resit. Je ovsem otazka jak dlouho se vsechno potahne a jake budou nasledne dopady. V kopii situace tak jak si momentalne stoji:
"Jinak momentálně řešíme causu vleků 25 a Jn3, které nám při BMUE naboural kloubách. Na 25 je hnutá skříň i rám, rozsochy, poškozen domek a možná i náprava. No třeba jej aspoň znovu pořádně zrerenovujeme. Akorát DPMB má tak skvělou pojistku, že pojišťovna na předmětech historické hodnoty hradí škodu do 100 000,- Kč - a tady to vypadá na 3-4 mil. Kč. Takže to snad DPMB zaplatí ze svého."

Datum 05.11.2010
Vložil J+M+B
Titulek Re: Re: Bude potřeba veřejné sbírky ?

Zajímavé, nejzajímavější však je, že se to musíme dozvědět z daleké ciziny, v Brně je tato informace neznámá, Necháme se překvapit, jak to dopadne a jak dlouho to bude trvat

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode